Boat Browser – чудовий веб-браузер для Android

Boat Browser - Браузер для AndroidВсім привіт. Сьогодні коротенький пост про ще одну хорошу програмку для «Андроїда» – браузер Boat Browser, але спочатку передісторія. В прошивці, яку я поставив на свій Lenovo A396 замість стандартної, вже не було купи китайських програм, в тому числі не було й якогось китайського браузера, а був Dolphin Browser. Однак крім того, що він мені не дуже сподобався, він ще й любив «вилітати» час від часу. Так я почав шукати альтернативу.

Деякий час покористувався Opera Mini, але з часом виявилися всі його недоліки (не йде відео з ютуба, з яваскриптом проблеми є і т. д.) порівняно з повноцінним браузером. Все таки трафік по Wi-Fi  необмежений ні по мегабайтам, ні по швидкості. Отож почав пробувати інші браузери. Хотів повноцінну Opera, але для старих версій Android (а в мене 2.3.5) її нема. Далі йшов Firefox – він вилітав через те, що системна вимога – треба майже 400 Мб оперативки, а в мене всього тільки 192.

Потім були Next Browser, Maxthon і, нарешті, дійшов до Boat Browser. Думав зупинитися на Maxthon – він мене влаштовував і функціоналом, і всі взагалі. Але не склалося – при завантаженні «важких» сторінок, особливо якщо відкрито більше однієї вкладки, він «вилітав». Впевнений, тут вина не так браузера, як малої кількості оперативки – коли починається нестача браузер чомусь закривається.

Boat Browser - хороший Браузер для Android

А от з Boat Browser все в порядку. Більше того, в ньому є дуже корисні функції для мене функції! Найкорисніша – можливість зберігання кешу на флешку. Сутьв тому, що навіть після переміщення всіх можливих програм на флешку, внутрішньої пам’яті телефону лишилось дуже мало – близько 60 мегабайт. Інші браузери любили відправляти кеш саме у внутрішню пам’ять, хоча самі були встановлені на флешку. Через це після тривалого активного користування браузером вискакувало повідомлення, що закінчується внутрішня пам’ять. В Boat Browser поставив повзунок на «Кеш на SD-карту» і проблема вирішена.

Серед інших можливостей браузера: вибір пошукової системи, пошукові підказки, підтримка жестів, управління голосовими командами, налаштування відображення всіх панелей (показувати\приховувати), можливість тримати екран завжди ввімкненим, увімкнення підтвердження про вихід з браузера, можливість керування клавішею гучності (прокрутка сторінки або масштабування, або гортання вкладок).

Звісно ж можна налаштовувати розмір тексту, масштаб, кодування тексту, агент («за кого себе видавати»), завантаження картинок (можна вимкнути), увімкнути чи вимкнути JavaScript, блокування спливаючих вікон, як відкривати нові вкладки за умовчання (хоча коли потримати на посиланні пальця то можна його відкрити у новому або фоновому вікні, копіювати чи надіслати його комусь). Є режим «інкогніто», запам’ятовування паролей (все можна увімкнути\вимкнути).

Повноекранний режим, переклад веб-сторінок, сканер QR-коду, плаваюча вкладка, скрінер екрану – ще ось такими вбудованими функціями може похвалитися Boat Browser. А ще маємо «нічний режим», панель швидкого набору, можливість вибирати орієнтацію (альбомна, звичайна, автоповорот), декілька тем (візуального оформлення), можливість ставити розширення.

Отож, відео з ютуба йде, музика у «Вконтакті» грає, з флеш-плеєром – ніяких проблем, налаштувати можна що завгодно – одні плюси. Загалом, Boat Browser претендує на роль найкращого з ти браузерів для смартфонів, якими мені доводилося користуватися.