«Лічильник тепла»: перші результати

Всім привіт. У кого індивідуальне опалення – супер, можна крутити як захочеш і платити тільки за спожитий газ чи електроенергію. Однак в моєму будинку опалення централізоване і в рахунок «за тепло» пишуть суму, яку їм забажається. Весною жителі будинку вирішили скинутися і поставити лічильник тепла, оскільки неодноразово чули, що це вигідно. Чи це так – скажу тепер з власного досвіду.

Лічильник тепла - скільки економить

Отож, на встановлення лічильника ми скинулися по 700 гривень. Перша «платіжка» за жовтень була на 200 грн, це ще не по лічильнику, бо його опломбували лише в останніх числах жовтня. Так, за місяць мало виходити 400 гривень (бо 200 – це лише за пів місяця), а сьогодні прийшла платіжка за листопад… – 127,79 (!).

Виходить, що не зважаючи на підвищення тарифів після встановлення лічильника рахунок зменшився у двічі, а від поточного тарифу він менший утричі. Фактично лише за один місяць повернулися 270 гривень із витрачених 700. Звісно, можливо листопад був теплим і не сильно палили, тому в грудні може бути більшим рахунок, ти не менше, результат вражає.

А відверто кажучи – теплоенерго просто «дере шкуру» з населення. До речі, рахунки на газ, електроенергію і воду теж приходять чималі (за газ так на кілька сотень), але по лічильниках виходить сумарно менше 50 гривень. Так що встановлювати їх треба, щоб «не платити за повітря».

Коментування вимкнено
 1. 2 роки назад
  • 2 роки назад
 2. 1 рік назад
  • 1 рік назад
   • 1 рік назад
    • 1 рік назад