На грані фантастики: велопарковка в Японії

Всім привіт! Давненько не писав нічого тут, то ж сьогодні вирішив поділитися дечим цікавим. Напевне кожен хоч раз дивився науково-фантастичні фільми, де є всякі круті технології. Мова не про «зелених ліхтарів» і т.п., а про більш «приземлені» фільми, на зразок «Я робот». В останньому є епізод де головний герой лишає авто, а «парковка сама його забирає». Ось цей момент:

Картина вражає. Варто сказати, що подібні автоматичні парковки існують вже кілька років, хоча й їх робота менш ефектна ніж у випадку вище. Але сьогодні натрапив на не менш ефектний варіант автоматичної парковки, правда не для автомобілів, а… для велосипедів! Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Тому дивимось:

Ось такий підхід до паркування велосипедів у японців. Не дивно, що вони таке придумали, адже площа для них є недозволенною розкішшю. Замість ставити на вулиці велопарковки (невеликі металеві «рамки», до яких можна пристебнути замком велосипед), можна заховати все під вулицю. При цьому ніхто ваш велосипед не вкраде.

Хех, таких технологій в наших містах не побачимо ще років з 50… Хтось живе на маленькому острові з купою природних проблем (землетруси, цунамі) і при цьому умудряється показувати світу приклад, а чиясь країна розташована в регіоні чи не з ідеальними природними умовами, але звичайний електромобіль для її жителів це якась «диковинка»…