Налаштовуємо написання «лапок-ялинок» в Ubuntu

Привіт лінуксоїдам, шаманам та всім хто це читає =) Сьогодні поділюся маленькою хитрістю, яка дозволить з легкістю набирати різноманітні спецсимволи (хоча я використовую з них тільки «лапки-ялинки», тому й маємо так назву статті). На віндовсі достатньо було натиснути Alt+0171 та Alt+0187 і ми отримувати потрібні нам лапки, але на убунті такі коди не працюють. Та нічого, тут ще простіше! Отож, погнали:

1. Заходимо “Системні параметри -> Клавіатура -> Скорочення -> Набір” та вказуємо альтернативну клавішу символів. Я вибрав правий Alt, так він відразу під тими клавішами, на яких в мене «лапки-ялинки» (можна побачити на другому скріні).

Як в Убунту поставити лапки-ялинки

2. Тепер треба подивитися, на яких клавішах у вашій клавіатурі знаходяться наші «лапки-ялинки» або інші потрібні вам спецсимволи. Ідемо “Системні параметри -> Клавіатура -> Введення тексту (внизу першої вкладки)”  там вибираємо українську мову і натискаємо на значок клавіатури внизу.

Як набрати лапки-ялинки в Убунту.png

3. З’явиться таке вікно-клавіатура (скрін нижче), де показує розкладку вашої клавіатури. На цій «клавіатурі» і шукаємо наші спецсимволи (в даному випадку «лапки-ялинки».  Знаючи де вони розташовані можна пробувати їх ввести (наприклад в формі коментування під цією статтею). Для цього натискаємо вибрану вами в першому кроці клавішу та клавішу на якій знаходиться потрібний символ. В мене це правий Alt+Б та правий Alt+Ю.

Шукаємо лапки-ялинки на клавіатурі
На цьому все. Сподіваюся «лапки-ялинки» тепер прикрашатимуть і ваші тексти 🙂