“(Не) Цікава історія”: трохи про “Інфо-Світ”

Сьогодні я розповім одну історію, історію, початок якої лежить ще в далекому 2010 році, а головним героєм якої є не людина, і навіть не будь-яка інша жива чи “казкова” істота. Головним героєм в цій історії буде інтернет сайт, блог у якому от уже третій рік публікуються новини про розвиток науки та високих технологій, і  ім’я цього блога – “Інфо-Світ”.

Info-Svit 4.0

Як уже було сказано, початок історії “Інфо-Світу” лежить у 2010 році, і початок дуже відрізнявся від сьогодення. Перша версія блогу базувалася на скрипті, призначеному для мобільного інтернету, функціонал у якого був досить бідненький – додавання/редагування/видалення, підтримка кількох бб-тегів та можливість коментування статей. Звідси можна зробити висновок – тодішній “Інфо-Світ” був призначений для мобільного інтернету, і саме так і було. Навіть статті у ньому я тоді писав з телефону, і взагалі я тоді був добре знайомий лише з вап-інтернетом, про веб мова і не йшла.

Але все еволюціонує, – еволюціонував же і “Інфо-Світ”. Уже в 2011 у мене з’явився ноутбук, а разом з ним і нормальний інтернет (тодішній мегабітний інет здавався просто казкою).  Так я  познайомився із “великим” інтернетом і, відповідно, майже відразу захотів щоб мій блог мав веб-версію, призначену для тих хто з ПК. Але тодішній скрипт, під управлінням якого працював “Інфо-Світ”, не мав підтримки веб-версії (звісно, можна було би переробити вап шаблон у веб, але тоді зникла би вап версія). Саме тому я почав шукати альтернативу, – блоговий двигун який задовольняв би тодішні мої вимоги, і таким скриптом став DataLife Engine.

Тоді я ще не знав ні про які ліцензії, а відповідно і не приділяв цьому уваги. Встановивши нулед версію DLE, я почав переносити дані з колишнього скрипту на новий. Так народився “Інфо-Світ 2.0”, який категорично відрізнявся від попередника, – новини уже сортувалися по категоріям, в них додавалися ілюстрації  у вигляді зображень та відео, а головне він мав дів версії – вап та веб. Нижче ви можете подивитися на скріншоти “Інфо-Світу” 2.0 та 2.1. Була ще версія 3.0, яка в плані дизайну сильно перевершувала попередні версії, але більше нічим і не відрізнялася (скріну на жаль немає).

На DataLife Engine блог пропрацював більше двох років, і так і було би далі, якби не одне але. Цієї весни, бродячи просторами інтернету я натрапив на український топ рейтинг блогів, в якому я знайшов декілька дуже цікавих блогів. Почавши читати їх я дізнався дуже багато нового про блогосферу, дізнався про всі можливості та перспективи які вона представляє. Відповідно у мене сформувалися нові уявлення про якісний блог, нові вимоги. Так народився сьогоденний “Інфо-Світ”, якому я приписав версію 4.0.

DataLife Engine був замінений на WordPress, частина статей була перенесена, але більша частина була втрачена. Хоча напевне це і добре, адже якість тих статей була погана, а для переродженого “Інфо-Світу” це було незадовільно. …І почалося все заново, – нові статті, уже більш якісні (адже рерайт тоді я вже навчився писати краще), новий дизайн – малював його також сам (окрім шапки, її ідея була частково вкрадена із одного популярного сайту), нові цілі та нові стимули.

Якщо раніше “Інфо-Світ” був не більше ніж маленьке хобі, то тепер він повинен був перерости у щось набагато більше. Правда до сьогодні я лише наповнював його контентом (статтями), так як тоді (після переродження його у 4.0) вирішив, що доки я не знатиму набагато більше про блогосферу та СЕО ніж знав, ніяких дій в просувані чи монетизації не робитиму. Так і було.

Але сьогодні я вже знаю цілком достатньо, достатньо для того аби робити перші кроки у напрямку просування. Уже визначена стратегія розвитку, уже складений план просування, уже продуманий план монетизації. Тепер лишилося тільки працювати і ще раз працювати, – і якщо все піде по плану то вже до кінця року будуть плоди. Ну і на кінець скажу, що про всі досягнення та дотримання плану я звісно ж писатиму тут =).

Коментування вимкнено
 1. 4 роки назад
  • 4 роки назад
 2. 4 роки назад
  • 4 роки назад
 3. 3 роки назад
  • 3 роки назад
   • 3 роки назад