Отримав чергові покупки з AliExpress: SSD і ОЗУ

Всім привіт. Сьогодні отримав дві бандерольки – з SSD диском (KingSpec 2,5 SATA III 64 Gb) і планкою оперативної пам’яті (Kingston SODIMM DDR2 667 мГц 2 ГБ), вже встиг встановити їх у ПК і потестувати. Далі про мої враження і висновки.

Перше, що варто відзначити – час встановлення системи на диск. Ubuntu 15.10 встановилася за… 3 хвилини і трішки секунд! (Мається на увазі час з моменту вибору диска під систему і до моменту повідомлення про успішне встановлення). Для мене такий результат дещо зі сфери фантастики, бо на звичайний жорсткий диск встановлення, в кращому випадку, займає хвилин 20.

Зауважу, що встановлення відбувалось не на моєму ПК – там диск підключався по SATA 3, оперативка DDR3 і походу USB 3.0 . На моєму ПК аналогічна операція встановлення тривала трохи довше (SATA 2, DDR2, USB 2), але теж дуже швидко.

Стартує система – за 18 секунд! Дуже незвично, бо з вінчестера процедура вмикання тривала більше хвилини (вже точний час не пам’ятаю, бо засікав ще раніше). Швидкість роботи в рази вища – тепер пошук програми через «лінзу» проходить в реальному часі (тобто по мірі набору назви відфільтровується результат), а раніше потрібна програма з’являлася лише через кілька секунд після введення її повної назви.

Також радує старт програм – GIMP, LibreOffice і Skype запускаються набагато швидше. Скайп раніше завжди гальмував, наприклад, якщо клікнути по посиланню у повідомленні, то воно відкривалося в браузері лише через секунд 10-15, а зараз – майже миттєво. Браузер теж почав швидше завантажувати сторінки і більше не гальмує при відкриванні 15 вкладок (раніше починав сильно підвисати). Думаю останнє заслуга оперативки – її тепер 4, а не 2 Гб, і свап не використовується.

Загалом, SSD то дуже класна штука, навіть якщо підключати по SATA 2 😀 Ще б процесор потужніший, відеокарту кращу і систему охолодження тиху (зараз вентилятор гуде як трактор, треба замовити новий – цей за 5 років вже і лопасті погубив, йде дуже туго).

Щодо вартості, SSD обійшовся у $ 27.01, а планка оперативки – $ 10.43. Поки що впевнений, що своїх грошей вони вартують, але остаточні висновки покаже час, час, який вони пропрацюють.

Коментування вимкнено
  1. 2 роки назад
    • 2 роки назад
      • 2 роки назад
        • 2 роки назад