Pidgin: переписуємось у «Вконтакті» лишаючись невидимими

Всім привіт. Колись в соціальній мережі «Вконтакті» можна було переписуватися з допомогою протоколу XMPP і це було дуже зручно: налаштував собі будь-який клієнт обміну миттєвими повідомленнями і переписуєшся. Але літом 2013-того соцмережа відмовилася від «джабер»-протоколу. З того часу я переписувався там через звичайні «Діалоги», але це не так зручно. Вчора якось це все згадалося і почав шукати вихід.

Pidgin і Вконтакті

Прочитавши кілька постів на форумі стало ясно, що з «коробки» листування через «Вконтакті» підтримує тільки qutIM, але там ця функція якось криво зроблена і не працює нормально. На щастя було й інше рішення – поставити спеціальний плагін для «Піджина». Отож, першим ділом ставимо сам Pidgin:

sudo apt-get install pidgin

Після цього встановлюємо плагін, який дозволить цьому клієнту подружитися з «Вконтакті»:

sudo apt-add-repository ppa:purple-vk-plugin/dev
sudo apt-get update
sudo apt-get install purple-vk-plugin

*Якщо у вас інша операційна система, тут завантажуємо сам Pidgin, а тут плагін для «Вконтакті». Є версії як під інші лінукс-дистрибутиви, так і під Windows та Mac OS X.

От і все, тепер запускаємо Pidgin і у вікні налаштувань (яке нам відразу ж запропонує програма) вибираємо протокол Vk.com, логін – ваш телефон чи пошта до Вк, а пароль – ваш пароль. Зберігаємо. Тепер з’явилося віконце зі списком контактів (ваших друзів, які зараз онлайн) і з ними вже можна листуватися.

Як сидіти у Вконтакті невидимим

До речі, рекомендую налаштувати звукові сповіщення («Засоби» -> «Параметри», знімаємо галочку з «Звуки, коли вікно розмови отримує фокус» та всі галочки крім «Отримано повідомлення» у «Звукові події»).

Як сидіти у Вк і бути не онлайн

До речі, в цього методу обміну повідомленнями через «Вконтакті» є ще один плюс – ви можете залишатися “невидимим” для інших. Тобто своїх друзів онлайн ви бачите, переписуєтеся з ними, але ви для них залишаєтеся «не онлайн». Для увімкнення цієї функції виберіть на верхній панелі (див скрін вище) статус «Невидимий» (або в самому «Піджині» внизу).  От і все 🙂

Коментування вимкнено
  1. 1 рік назад
    • 1 рік назад