Повернувся на Ubuntu: політ відмінний

Вітаю товариство! І хоча від моменту попереднього посту ще не пройшов навіть місять (дуже вже рідко писав щось у блог останнім часом), сьогодні маємо новий запис! І поділюся я чудовою новиною, суть якої написана у заголовку. Отже, я мігрував на Ubuntu Linux!

Ubuntu Linux на моєму ПК

Ubuntu Linux на моєму ПК.

Хто не в курсі, Ubuntu Linux – операційна система. Більше пояснювати не буду, лінивість моїх пальців і благання клавіш клавіатури пощадити їх змушують мене написати коротко – кому цікаво, той дізнається більше (гугл нікуди не зник). До речі, заради справедливості зазначу, що Убутну я колись використовував в якості основної ОС досить тривалий час, однак з часом (з певних причин) перейшов на Linux Mint, а ще пізніше – взагалі якось тільки віндою (Windows 7) користувався.

Тепер власне до суті посту. Дуже задоволений, що нарешті поставив Убунту (14.04). Ставив саме 14.04, так як це версія з довгим терміном підтримки, та і остання (14.10) тільки вийшла, а отже можуть бути ще всякі баги в ній (зі свого досвіду знаю). Отже, система просто “літає” порівняно з Віндовс 7 (навіть з чистим, тобто тим, що тільки що встановлений і нічим ще не засмічений).

Скажу ще кілька слів про софт, який поставив. Драйвера були сходу, тому з ними гратися не треба. Першим ділом хотів поставити нову Opera 26, але її досі нема під Лінукс (є вже бета-версія, але тільки для 64-бітних систем (в мене 32-бітна, так як оперативки тільки 2 гіга)). Тож поставив Chromium. Замість флеш плеєра від “Адобе” поставив відкритий аналог – LightSpark Flash (для слухання музики і перегляду відео його вистачить).

Далі встановив інші програми першої необхідності: Geany (щось типу Notepad++), Gimp (потужний графічний редактор, аналог фотошопу), VkAudioSaver (для прослуховування музики з Вк.ком). От і все =) (“Офіс” в Убунті є стандартно, тож ставити не треба). Щодо сумісності програм з Віндовс-аналогами – не завжди вона відмінна, але мені то все одно, так як і на вікнах я користувався LibreOffice та Gimp. І ще одне, – як же це класно ставити все з консолі! Не треба шукати в неті і завантажувати, просто ввів команду і, вуаля – програма встановлена!

На цьому все! До речі, якщо надумали поставити лінукс і є питання – не соромимось, що знаю те підкажу =)

Коментування вимкнено
 1. 3 роки назад
  • 3 роки назад
   • 3 роки назад
    • 3 роки назад
     • 3 роки назад
 2. 3 роки назад
  • 3 роки назад
 3. 3 роки назад
  • 3 роки назад
  • 3 роки назад
 4. 3 роки назад
  • 3 роки назад
  • 3 роки назад
 5. 1 рік назад