Про 5.10 для тих, хто молиться на державну роботу

Ще роки два назад, коли я закінчував університет, мені батьки казали – йти працювати по професії (вчителем), все таки це державна робота – дуже надійно і взагалі капець як добре тобі буде. Мої батьки не виключення – безліч українців думає, що державна робота то супер-пупер добре, і саме ці люди бояться системи 5.10, бо «що ж буде з бюджетниками, адже 5: їм на зарплати точно не вистачить». Що ж, спробую пояснити просту істину.

Зменшення кількості чиновників і держслужбовців

Одним із перших кроків, які треба зробити для впровадження 5.10 – відмінити кучу законів про різні податки. Немає цих законів, не треба більше багато податківців. Далі дозволити всім бажаючим відкривати бізнес чи свою справу без всякого роду дозволів, довідок і т.д. – це теж призведе до колосального зменшення «крісел», а ще позбавить необхідності стояти в чергах (прочитайте як знайомий блогер Pavlofox здавав декларацію в податкову).

Крім того, пропонується зменшення різних міністерств, продаж всіх держпідприємств (які наразі є нереально збитковими, принаймні офіційно), перехід на страхову медицину і т.д. Загалом, бюджетників стане у кілька разів менше, а значить і витрати із «бюджету» на них будуть менші (навіть якщо в них будуть в кілька раз більші зарплати).

Чи не породять такі кроки ще більше безробіття?

Прочитавши два попередні абзаци можна подумати, що в результаті проведених змін значна кількість людей втратить роботу. Це дійсно так, але значна кількість з них і так нічого не робить, лише смокче той бюджет. Решта, які справді щось робити і щось вміють робити – підуть на роботу до підприємців, яких стане в рази більше. Коротко розповім про те, чому їх стане в рази більше і хто ж такий підприємець.

Система 5.10 – рай для підприємців, бо їм не треба платити податків, у всякому разі їхнім підприємствам (бо 5% при покупках підприємець точно теж платитиме, а про 10% не знаю, бо точно не знаю чи отримує власник підприємства зарплату як таку і як це все оформляється). Крім підприємців в Україну прийдуть великі компанії, яким буде вигідно побудувати завод, фабрику, головний офіс чи т.п. саме в Україні, бо вони зможуть суттєво зекономити на податках. Гроші (вигода) – чи не головний фактор у прийняті таких рішень великими компаніями.

Будівництво нових офісів та підприємств – це вже робочі місця, а потім в ці ж офіси, фабрики і т.п теж будуть потрібні робітники. Закон, який передбачатиме, що не менше 90% (здається, точної цифри не пам’ятаю) робітників мають бути громадянами нашої країни гарантуватиме ці робочі місця українцям, а не гастрабайтерам звідкись.

Коли Україна почне багатіти, поступово чисельність державних шкіл, лікарень і т.д. почне зменшуватись через зменшення потреби в них. Адже з’явиться багато українців, які зможуть віддавати своїх дітей у кращі приватні школи. Теж ж самі з медециною і деякими іншими галузями.

Зауважте, що при влаштуванні на роботу в приватну школу ви маєте бути гарним спеціалістом, бо поганий – погіршуватиме рейтинг школи і кількість клієнтів (дітей). Зараз же все відбувається інакше – ваших дітей вчать ті, у кого знайшлася штука баксів на взятку директору чи комусь вище, щоб знайшлося «кілька годин». При цьому добре, коли той, в кого та штука баксів була знає свою справу, але так далеко не завжди – і ваших дітей вчать в прямому сенсі тупі вчителі (і лікують такі ж лікарі).

Про те, хто такий підприємець

В нас більшість людей підприємця вважають «спекулянтом», «баригою» і ще можна знайти багато нехороших слів. Але всі хто так говорить забуває, що саме підприємець забезпечує роботу тих, хто не хоче займатися власною справою. Саме підприємець платить їм зарплату, нема підприємця – нема його фірми, нема робочих місць, які вона дає.

Причини, чому виростуть зарплати після впровадження 5.10

Безумовно знайдуться ті, хто скаже – “та навіть якщо все описане спрацює, з чого ти взяв, що зарплати стануть більшими”? Тут все дуже просто – буде прийнятий закон, згідно якого всі закордонні компанії, які захочуть вести бізнес тут, мусять платити українцям зарплату не менше 5 доларів за годину. Думаєте це багато? Для нас наразі так, а в тих же США цей мінімум скоро буде більш як удвічі більший (при цьому середній показник для кваліфікованих робітників – 25 доларів, що куди вище мінімум). Тому платити таку зарплату компаніям буде вигідно, а українцям буде вигідно її отримувати.

Як в Україну будуть йти гроші

Зараз Україна отримує долари з небагатьох джерел – експорт продукції (а точніше сировини, бо ніфіга ми не робимо якісного), перекази від заробітчан (які заробляють там гроші на важких роботах, а довбані чиновники роблять все, або побільше з тих грошей відібрати), а також найголовніше – кредити (які доведеться віддавати (!) і в більших цифрах.

Після впровадження 5.10 гроші потраплятимуть до нас інакше – від тих самих компаній, які тут відкриватимуть офіси, фабрики і все інше, що буде вигідно. Зауважте, що на відмінну від того ж Сінгапуру, який є невеличким островом, в України є ще природні ресурси, завдяки яким в нас буде вигідно не тільки вести бізнес у сфері послуг і фінансів, а й у сфері виробництва.

Уявіть, що в Україні побудувала фабрику з виробництва макаронів закордонна компанія зі світовим іменем. В такому випадку її продукція, виготовлена в нас, поїде продаватися за кордон, а до нас поїдуть долари для зарплат українцям (і подальшого розвитку цієї ж фабрики чи будівництва нової). Уявіть що в нас замість складання ЗАЗів, які в світі нафіг нікому не потрібні, відкриють повноцінну фабрику з виробництва Мерседесів. Все аналогічно як і в попередньому прикладі.

Зараз Україна експортує лише сировину, але якби експортувала готову продукцію – українці стали б багатшими хоча б тому, що з’явилися б ще робочі місця завдяки підприємства, які ту сировину в готовий продукт переробляють.

Про пенсії і пенсіонерів

Теперішня пенсійна система України – гівно. Працює робітник все життя на фабриці, йде на пенсію і через 2 роки помирає. Куди діваються гроші, які він все життя платив у пенсійний фонд? Треба накопичувальну систему, що в такому випадку чесно зароблені тобою гроші, виплачені як податок щоб отримувати потім пенсію, були точно підраховані і в разі не витрачання передавалися в спадок твоїм дітям.

Однак навіть після впровадження такої накопичувальної пенсійної системи лишиться багато пенсіонерів, і людей передпенсійного віку, які вже по такій системі не назбирають собі пенсію. Їм буде платитися вона так, як і зараз – з бюджету. В перші роки впровадження системи 5.10, поки цих 5% і 10% ще не вистачатиме на нормальну пенсію і т.д. (бо іноземні інвестори прийдуть не за дні, треба кілька років), гроші на неї братимуться саме від продажу державних підприємств. Загалом, пенсії пенсіонери отримуватимуть і навіть більші, ніж зараз.

—-

В завершення – все нове точно треба піддавати сумніву (і не тільки нове), але перш ніж порівнювати те нове з існуючим, піддайте сумніву і його.

Коментування вимкнено
 1. 1 рік назад
  • 1 рік назад
 2. 1 рік назад
 3. 1 рік назад
  • 1 рік назад
 4. 1 рік назад
  • 1 рік назад
 5. 1 рік назад
  • 1 рік назад
 6. 1 рік назад
  • 1 рік назад
   • 1 рік назад
    • 1 рік назад