Річард Бренсон: “До біса все! Берись і роби!”

Річард-Бренсон-До-біса-все_Берись-і-роби

Взагалі я не любитель читати книги, але коли ти у полоні безсоння посеред ночі, то чому б і ні. Так, сьогодні вночі я прочитав книгу Річарда Бренсона, яка має провокативну назву “До біса все! Берись і роби!”. На перед скажу, що книга настільки легко читається, що як то кажуть – на одному диханні. А про цікавість її скажу так: коли в мене вже страшенно боліли очі і читання давалося вже важко, я знайшов цю книгу в аудіоформаті і останні два розділи дослухав в навушниках і з заплющеними очима.

А тепер, для тих то не в курсі, коротко про те, хто ж такий Річард Бренсон і що ж ховається під такою неординарною назвою книги.

Річард Бренсон – дуже унікальна особистість. Він власник однієї з найбільших у світі приватних компаній, мільярдер, і просто один з найвідоміших людей у всьому світі. Якщо ви досі про нього не чули, – вітаю, ви не цікавитися темою бізнесу, не дивитися закордонних ток-шоу (нормальних), а також досі не в курсі про приватні польоти в космос (екскурсії так би мовити), які невдовзі забезпечить одна з компаній Річарда.

Якщо коротко охарактеризувати життя Бренсона – він просто непосида. Ще в дитинстві він через суперечку з тіткою героїчно навчився плавати, а продовжуючи свій життєвий шлях завжди ставив перед собою нові завдання, перевіряючи себе на витривалість. Шлях бізнесмена Річард починав із випуску студентського журналу. Потім він відрив магазин з продажу музичних дисків і студію звукозапису. Далі були потяги, літаки, горілка і ще десятки різних бізнесів. Все це – під брендом Virgin.

Бренсон підкорював стратосферу на повітряній кулі, перетинав атлантику, літав з допомогою реактивного ранця, одягав жіноче весільне плаття, скафандр, і робив ще купу божевільних на перший погляд вчинків. Про це частково розповідається в його книзі, але не тільки про це. “До біса все! Берись і роби!” – це не просто назва книги, це життєвий девіз Річарда.

За цим девізом, на сторінках книги, ховається розповідь Річарда Бренсона про його починання, виховання батьками, досвід який став його прикладом, постійне навчання на позитивному і негативному досвіді різних бізнесменів, про свої життєві цінності і прагнення. Книга дуже цікава, легка і наповнена оптимізмом.

Я б назвав цю книгу свого роду маніфестом дій, який не залишить вас байдужим. Ця книга – спроба показати, що єдина перешкода на шляху здійснення наших бажань – це ми самі. Ми тримаємося за умовності та правила, уявлення про те, що правильно, а що ні. “Первісна людина сиділа у печері, боячись диких звірів. Де б була наша цивілізація, якби не герої, які вийшли з печери і приручили диких звірів?”

Тож рекомендую прочитати або прослухати дану книгу. “До біса все! Берись і роби!” – це не просто розповідь людини про своє життя. “До біса все! Берись і роби!” – це впевненість у своїх силах. Це ламання стереотипів. Це стимул. Це приклад можливості досягнення чого завгодно.

Завантажити книшу в аудіоформаті (українською мовою) можна тут. На жаль в текстовому форматі українською мовою цієї книги я не знайшов, але російською є. Хто дійсно захоче – в гуглі знайти – хвилина часу 🙂