Сягнути неба: а вас захоплюють хмарочоси?

Хмарочоси

Безсумнівно всі ми в дитинстві чули біблійну легенду, яка розповідала про грандіозну споруду стародавнього світу – Вавилонську вежу. Дехто говорить, що її висота сягала неймовірних двох з половиною кілометрів, а будувалася вона для того, аби дістатися неба та побачити самі знаєте кого. Однак історичних доказів існування цієї вежі майже не лишилося, але ті, які зостались, вказують на її приблизну висоту – як тридцяти-поверховий будинок. З того часу люди ще будували величні будівлі, наприклад піраміди чи різні храми, але до неба їм таки було зась.

Однак після індустріалізації суспільства міста почали зростати, технології розвиватися, а люди вчилися все менше обмежувати себе у прагненнях. Почали зростати і міста, з’являлися перші багатоповерхівки, а з винайденням ліфта – вони все тягнулися і тягнулися вгору. В першу чергу на висотний ріст вплинула висока вартість землі в містах, тому її потрібно було використати максимально ефективно.

Однак сьогоднішні висотні будівлі пішли трохи далі від простої потреби використати ділянку ефективно, – вони буквально стали витворами мистецтва. Прямі, похилі, закручені, футуристичні та взагалі які тільки можна уявити – або є прямо зараз, або вже будують. І все це кількасот метрів висоти! А невдовзі і взагалі більше кілометра сягне архітектурне творіння людини!

Це все неймовірно, і мене просто захоплюють сучасні хмарочоси. Особливо ті, де інженерна думка не тільки створила надійний каркас і красиву обгортку, але й зробила все для максимального самозабезпечення цих будівель енергією і, в деяких випадках, навіть продовольством =)

Нижче я зроблю маленьку збірку хмарочосів, які мені особливо сподобалися дизайном. Декілька фото та короткий опис обов’язково присутні! Тож насолоджуємося цією красою та подумки прогулюємося поряд них, або на їх вершинах =)

1. Вежа Шунь Хін (Shun Hing Square)


Хмарочос Шунь Хін має висоту 384 метри до краю шпиля (324 метри до даху). Верхній поверх розташовується на висоті 298 метрів. На сьогодні Shun Hing Square є найвищою будівлею провінції Гуандун і п’ятою по висоті на території Китаю. Вежа була побудована ще в 1996 році, але дивлячись на на ню я б сказав що це вже як мінімум 2003-2010 роки =)

2. Міжнародний готель і вежа Трампа


Хмарочос Міжнародний готель і вежа Трампа (Trump International Hotel and Tower) розташований у Чикаго, США. Його висота становить 423 метри враховуючи шпиль та 360 метрів без нього, і він є другою по висоті будівлею у США. У хмарочосі розміщені торговельні центри, вестибюлі, паркінг на 1000 авто, 5-зірковий готель, а також розкішні апартаменти та квартири різноманітних розмірів. Скажу від себе, що він мені дуже нагадує знаменитого Бурдж Халіфа (який зараз є найвищим на планеті), але це не дивно, адже розробляло їх одне і те ж саме архітектурне бюро =)

3. Міжнародний фінансовий центр Гуанчжоу


Міжнародний фінансовий центр Гуанчжоу (Guangzhou International Finance Center) – це найвища будівля китайського міста Гуанчжоу, і піднялася вона вгору аж на 440 метрів. Хмарочос є частиною комплексу “Вежі-близнюки Гуанчжоу”, який будується у мегаполісі. В будівлі розмістилося підземний паркінг, офісні приміщення, п’ятизірковий готель, ресторани, кафе, а також гелікоптерний майданчик на даху. Сам хмарочос маж досить цікаву форму: він розширюється від основи до середини і звужується від середини до верху. Створюваний такою формою ефект придає цьому архітектурному творінню чималої витонченості.

 4. Shaoxing City Tower


Хмарочос Shaoxing City Tower є не таким вже і високим (137 метрів), порівняно із вище перерахованими будівлями. Тим не менш він вартий уваги: його форма нагадує стародавній китайський келих для вина “jiu zun”, а з часу відкриття він став орієнтиром міста. Примітно, що на останніх поверхах будівлі розмістили не готелі чи пентхауси, а державні та урядові установи. Що не кажи, а архітектори пофантазували з формою =)

 5. Бурдж Халіфа


Бурдж Халіфа – найвища будівля на планеті висотою у неймовірні 828 метрів! Знаходиться у місті Дубай, ОАЕ. Чого тільки немає на 162-х поверхах цього хмарочоса: ресторани, готелі, офіси, пентхауси, оглядові майданчики і т.д. Внутрішня площа будівлі – більше мільйона! Між поверхами курсують 57 швидкісних ліфтів (рухаються кабінки зі швидкістю 18 метрів на секунду), а енергетичні потреби хмарочоса частково забезпечуються вітряною турбіною та сонячними батареями. Про величність цієї вежі говорить і те, що в ній одночасно можуть жити і працювати близько 15 000 людей, а саму вежу видно з відстані 90 кілометрів! Побудовано з розмахом =)

Хмарочоси світу

 Сумна нота

І на останок трохи прикрого… В Україні на жаль немає нічого подібного: ні просто трьохсот-метрових житлових будинків, ні тим більше височезних архітектурних шедеврів. Тому, аби побачити вживу щось подібне – треба відправлятися за кордон – як мінімум у Росію (так, саме там розташований найвищий у Європі хмарочос – «Меркурій Сіті», а також кілька інших цікавих кількасот-метрових хмарочосів).

Хоча, добре погугливши, я все ж знайшов в Україні один (сучасний на вигляд) хмарочос – Бізнес-центр «Па́рус». Знаходиться він, звісно ж, у столиці, а його висота сягає не такі вже й малі 133 метри (якщо з антеною – всі 150). На жаль, в тому районі Києва, де він знаходиться, я ще не бував, а тому не доводилося бачити вживу його. Ну і на останок – його фото:

Бізнес центр Парус - фото