Трафіковий бум на кулінарному сайті в період новорічних свят

В цілях на 2016 рік я поставив собі за мету написати в цьому блозі не менше 36 постів, тому пора починати. Сьогодні я поділюсь даними по неймовірному росту трафіку в період новорічних свят на одному з моїх тестових сайтів. Ім’я піддослідного – «Кулінар», маленький сайт з десятком рецептів, який я зробив для тесту тематики трохи менше року назад.

Сезонний ріст відвідуваності на кулінарному сайті

Як видно на графіку вище, в період новорічних свят відвідуваність зробила чималий стрибок – від 500, до 5000 людей  вдень. Принаймні так сталося 31.12.2015, коли з пошукових систем на сайт зайшло більше чотирьох тисяч людей і ще майже тисяча «прямі заходи» (тобто по закладках).

Сторінки входу

При цьому весь стрибок відвідуваності пов’язаний з двома сторінками з підбірками так актуальних на новий рік рецептів. При цьому ці два рецепти ще не найпопулярніші на столах в цей період, думаю якби я написав ще кілька рецептів найпопулярніших – відвідуваність могла б стрибнути до кількох десятків тисяч на цю добу. Якщо буде час і бажання – напишу якось заради інтересу ще кілька рецептів по цій темі.

Загальний ріст трафіку

І останній графік, який підтвердить вже не раз озвучений «вирок» – пошуковики починають давати трафік на сайт (нормальний трафік) тільки після того, як йому виповниться пів року. Сайт «Кулінар» я робив з кінця січня до середини лютого у вільний час, по графіку видно, що трафік почав рости тільки в серпні. Пройшло якраз пів року з часу його запуску.

 

Прибуток з сайту Кулінар

Оскільки сайт тестовий, його монетизацією я навіть не займався, лишень 17 жовтня вирішив все таки повісити адсенс, «нехай там капають ті центи». Як видно зі скріну, за три місяці сайт приніс лише 7 доларів, при цьому більшість з них саме в період нового року. Зауважу, що в день коли була найбільша відвідуваність наклікали лише 0.56 долара (це 5 тисяч людей).

Загалом, для себе я вирішив, що тематика кулінарії хоч і дуже легка в плані просування (мається на увазі сайт українською мовою), але не вигідна. З іншого боку, я повісив лише два рекламні блоки адсенсу в ненав’язливих місцях, а кулінарні сайти монетизують далеко не одним адсенсом (всякі тизерки ще і т.д.).

Тобто, якби розібратися в темі, то можливо з такого сайту можна щось вижати, якщо ним серйозно зайнятися. На жаль в моїх планах немає пункту про подальший розвиток «Кулінара», тому, найімовірніше, перевірити це не вийде. Можливо комусь з вас, читачі цього блогу, ця статистика стане корисною і він надумає робити український кулінарний сайт 🙂

Коментарі

 1. remix2903 09.01.2016
  • MrVigner 09.01.2016
 2. Марина 10.01.2016
  • MrVigner 10.01.2016
 3. Владислав 10.01.2016
  • MrVigner 10.01.2016
   • Владислав 10.01.2016
   • MrVigner 10.01.2016